Model : OM215RJ03, OM215PJ03, OM215EJ03, OM215RJ04, OM215PJ04, OM215EJ04
High Brightness
700nits
1000nits
Display
Size
21.5" TFT (16:9)
Resolution
1920 x 1080
Colors
16.2M
16.2M
Luminance
700 cd/m2
1000 cd/m2
Contrast Ratio
Viewing Angle (H/V)
176°/176°
176°/176°
Power Requirement
Power Requirement
DC in 12V
OS support
OS support
Win Pro 7.8.1, 10 / embedded Win 7, 8, 10
Mechanical & Environmental
Standard Operation Temp.
0 ~ 50°C
Storage Humidity
10 ~ 90%, non-condensing
Mounting
Open frame mount
Dimension (WxHxD)
TBD
Weight
TBD
Optional
P/N: 302A170057
700 cd/m2  High Brightness 21.5” LCD panel 1920 x 1080 dpi
P/N: 3080109001
2M DP cable
P/N: 3080108001
2M HDMI cable
Optical bonding
Ordering Information
Standard Model No.
Products Description
OM215RJ03
21.5” Fanless open frame monitor, 5 wires resistive, 1 x VGA , 1 x DVI , 1 x USB , 1 x 1.8M VGA cable. 1 x 1.8M USB cable, 1 x DC in external power adapter, 1000 cd/m2