Model : SM215RW03,SM215RW04
Model No.
SM215RW03
SM215RW04
Display
Size
21.5" TFT (16:9)
Resolution
1920 x 1080 dpi
Colors
16.7M
Luminance
350nit
Contrast Ratio
View Angle (H/V)
178° / 178°
High brightness (Optional)
Resolution
1920 x 1080 dpi
Color
16.7M
Luminance
1000nit
Contrast Ratio
Viewing Angle (H/V)
178° / 178°
I/O Ports
VGA
V
V
DVI
HDMI
DP
USB (for touch screen)
Power Requirement
Power Requirement
DC in 12V
Touch Screen
Touch Screen
5 Wires Resistive (one touch)
OS support
OS support
Win Pro 7.8.1,10 / embedded Win 7, 8, 10
Mechanical & Environmental
Operation Temp.
-20 ~ 60°C
Storage Humidity
10 ~ 90%, non-condensing
Mounting
VESA mount (100 x 100mm) & Panel mount & Clip mount
Dimension (WxHxD)
581 x 337 x 74 mm