Model : OM215RK03, OM215PK03, OM215EK03, OM215RK04, OM215PK04, OM215EK04
High Brightness
700nits
1000nits
1500nits
Display
Size
21.5" TFT (16:9)
Resolution
1920 x 1080
Colors
16.2M
16.2M
16.7M
Luminance
700 cd/m2
1000 cd/m2
1500 cd/m2
Contrast Ratio
Viewing Angle (H/V)
178°/178°
178°/178°
Power Requirement
Power Requirement
DC in 12V
OS support
OS support
Win Pro 7.8.1, 10 / embedded Win 7, 8, 10
Mechanical & Environmental
Wide Operation Temp.
-20 ~ 60°C
Storage Humidity
10 ~ 90%, non-condensing
Mounting
Open frame mount
Dimension (WxHxD)
TBD
Weight
TBD
Optional
P/N: 302A170065
700 cd/m2  High Brightness 21.5” LCD panel 1920 x 1080 dpi