Model : MM215RW03,MM215RW04
Model No.
MM215RW03
MM215RW04
Display
Size
21.5" TFT (16:9)
Resolution
1920 x 1080 dpi
Colors
16.7M
Luminance
350nit
Contrast Ratio
View Angle (H/V)
178° / 178°
Optional HB Panel
Resolution
1920 x 1080 dpi
Color
16.7M
Luminance
1000 nit
Contrast Ratio
Viewing Angle (H/V)
178° / 178°
I/O Ports
VGA
V
V
DVI
HDMI
DP
USB (for touch screen)
Power Requirement
Power Requirement
DC in 12V
Touch Screen
Touch Screen
5 Wires Resistive (one touch)
OS support
OS support
Win Pro 10  /  Embedded Win 7, 8, 10
Mechanical & Environmental
Operation Temp.
-20°C ~ 50°C for MM215RW03 /MP215RW04
Storage Humidity
10 ~ 90%, non-condensing
Mounting
VESA mount (100 x 100mm)
Dimension (WxHxD)
578 x 372 x 71 mm
Weight
TBD
Optional
P/N: 302A17005A
1500 cd/m2  High Brightness 21.5” LCD panel 1920 x 1080 dpi
P/N: 2320000001
Optical Bonding
P/N: 3080108001
HMDI 2M cable
DP 2M cable
RS232 touch screen
Ordering Information
Standard
MM215RW03
21.5” Wide temp full steel chassis display, 5W resistive, 1 x VGA, 1 x DVI, 1 x USB, 1 x 1.8M VGA cable, 1 x 1.8M USB cable, DC in power adapter